אקטיביזם של בעלי מניות

תופעת האקטיביזם של בעלי מניות נעשית יותר ויותר נפוצה ושבלת הינה הפירמה הראשונה בארץ שהחלה לעסוק בתחום זה. ניסיוננו הרב וגישתנו הרב תחומית אפשרו לנו לפתח מחלקה המתמחה בייצוג שני הצדדים בתחום – הן בעלי המניות האקטיביסטים והן החברות.

הצוות שלנו מייעץ לחברות ישראליות הרשומות בארץ ובחו"ל לנוכח התמחותו בסוגיות תאגידיות שונות, נושאי ניירות ערך, רגולציה וליטיגציה הנוגעים לאקטיביזם הגנתי (ממשל) והתקפי (אופרטיבי) של בעלי מניות.

אנו מייעצים לחברות בנושא מוכנות לאקטיביזם ואימוץ ממשל תאגידי שמטרתו למנוע מלכתחילה אקטיביזם, בפרט בכל הנוגע לתחומים כגון תגמול בכירים, הרכב הדירקטוריון, עצמאותו והאפקטיביות שלו. ובחברות אשר נקלעות לפעולות אקטיביזם, החל מניסיונות למנות דירקטורים לדירקטוריון או להחליף את המנכ"ל, ועד לסכסוכים בקשר עם חלוקת דיווידנדים ודרישות לרה-ארגון – ניסיוננו הרב מהווה יתרון משמעותי בשולחן המשא ומתן.

שבלת מייצגת גם אקטיביסטים בהכנה של קמפיין ובהוצאתו לפועל. הצוות שלנו מזהה את החולשות ונקודות התורפה של החברה וממנף אותן ללחץ המופעל עליה לקידום יעדי האקטיביסט. אנו מגבשים תוכנית פעולה ספציפית המותאמת לאינטרסים של בעל המניות, על בסיס הבנתנו המעמיקה ברגולציה של ניירות ערך, ממשל תאגידי, מיזוגים ורכישות וליטיגציה כדי למצוא פתרונות ייעודיים לכל לקוח. אנו מפרסמים גם ניתוח שנתי על אקטיביזם של בעלי מניות בארץ. לקריאת הדו"ח האחרון שפרסמה שבלת לחצו כאן.

הצוות

חדשות נלוות

שוק ההון

כך מתמודדים עם אקטיביזם סחטני בשוק ההון, עו"ד עדי זלצמן

קראו עוד