תעופה וחלל

ישראל רשמה הישגים מרשימים בתעשיות התעופה והחלל. היא נחשבת למובילה עולמית במערכות כלי טייס בלתי מאוישים ומערכות חלליות ופועלים בה קונצרנים תעשייתיים ומבוססים לצד חברות סטארט אפ חדשניות.

לשבלת צוות עורכי דין מנוסה המעניק שירותים משפטיים לחברות שונות בתחום התעופה והחלל, כגון יצרניות מערכות או תת-מערכות של רחפנים, תוכנה, רכיבים וחברות ניו ספייס. הצוות מייעץ לחברות על ההיבטים המסחריים והרגולציה בתחום פעילותן.

הודות להיכרותנו המעמיקה והידע המקצועי שלנו בתחום אנו מלווים עסקאות מקומיות ובינלאומיות, לרבות הסכמי פיתוח, חוזי רכש מורכבים לאורך שרשרת האספקה, חוזי מכירות, מיזמים משותפים, הסכמי שיתוף פעולה, הסכמי שירות, תנאי שימוש, חוזים ממשלתיים, הסכמי רישוי, הסכמי הפצה, הסכמי ייצוג, הסכמי השקה והסדרי חכירה. אנו תומכים בטכנולוגיות ובמוצרים המתקדמים של לקוחותינו באמצעות גישות ואסטרטגיות משפטיות עדכניות.

ענפי החלל והתעופה, מעצם טיבם, נתונים לרגולציה רבה הדורשת תשומת לב מיוחדת לדרישות סטטוטוריות שונות ולעיתים גיבוש תוכניות ציות איתנות. מחלקת התעופה והחלל של שבלת מתמחה בדרישות הפיקוח על יצוא ביטחוני (אפ"י – אגף הפיקוח על ייצוא בטחוני) ופיקוח על ייצוא דו-שימושי (משרד הכלכלה), רגולציית פיקוח על הצפנה, דרישות של רשות התעופה האזרחית, דרישות של חוזים ממשלתיים, רגולציה ותוכניות נגד שחיתות ושוחד ותהליכי בחינת סיכונים בהשקעות. שבלת מסייעת ליצרנים ולמשקיעים לפלס דרכם במסגרת המשפטית המורכבת החלה על פעילותם או השקעתם בתעשיית התעופה והחלל. כמו כן, כיוון שתעשיית התעופה והחלל עושים שימוש רב בטכנולוגיות מתקדמות, כגון בינה מלאכותית, ביג דאטה ופתרונות מבוססי ענן, שבלת מציעה מערך שירותים משפטיים מקיף הנשען על התמחות מחלקותיה השונות כדי להבטיח שכל היבטי הציות לחוקים ולתקנות יילקחו בחשבון.

הצוות

חדשות נלוות

תעופה וחלל

ייצוג אורביט בהסכם ייצור בתמורה ל-46 מיליון דולר

קראו עוד
תעופה וחלל

רגולציה בתחום החלל, אתגר שניתן לצלוח, עו"ד נעמה מרגלית

קראו עוד